image_pdfPDFimage_printWydrukuj
Dzisiaj trochę inaczej, bo chcę Wam opowiedzieć, jak ważne jest dobrze napisane CV i jak mądrze jest skorzystać z pomocy osoby doświadczonej w tym temacie. Na See Bloggers miałam okazję poznać Kamilę z bloga Trening Kariery i od razu wiedziałam, że to przeznaczenie :).  Na konferencji mieliśmy się poznać z nowymi osobami, trafiłyśmy na siebie i Kamila pyta mnie „Cześć, czym się zajmujesz na co dzień”, a ja odpowiadam „Piszę bloga i szukam pracy”, a Ona odpowiada „A ja jestem doradcą kariery” i dalej wyglądało to tak, że Kamila postanowiła pomóc mi w odpicowaniu mojego CV.

U góry – tak było, na dole – tak jest, dzięki Kamili :). Robi wrażenie, prawda?
W moim CV brakowało jakiegoś sensownego ładu i składu, wypunktowaniu ważnych informacji i podkreśleniu tego, co potrafię najlepiej. Ten zielony pasek miał symbolizować moją duszę biologa, ale nie szukałam pracy, jako biolog tylko pracy biurowej. Ze współpracy z Kamilą powstało coś rewelacyjnego! Kiedy otworzyłam plik to pomyślałam „wow, wreszcie jest profesjonalnie”, są moje kolory, a to co najważniejsze przykuwa uwagę i moja praca blogowa została podkreślona, a ja nie potrafiłam tego podkreślić. Okazuje się, że nawet odwrócenie zdjęcia zmienia wszystko. Mając profesjonalne CV nie wahałam się wysyłania go na jeszcze więcej ogłoszeń, pewniej szłam na rozmowę kwalifikacyjną, a osoba rekrutująca zadawała sensowne pytania o moje doświadczenie, bo miała wszystko na tacy, nie musiała się doczytywać tego, co wcześniej miałam wypisane po przecinku i zadawać pytań zupełnie z głowy, pytała o rozwinięcie tego, co miałam w CV.
Podsumowując – MAM PRACĘ! I to taką, którą chciałam – jestem ogromnie wdzięczna Kamili za pomoc i oczywiście obiecuję Jej coś słodkiego, a dla Was mam słodką promocję i rabat na odpicowanie własnego CV. Zdecydowanie polecam ze skorzystania z takiej pomocy, bo dobre, ale też ładne CV przykuwa uwagę pracodawcy, a Ty czujesz się pewniej i profesjonalnie. 
Wiele cennych porad znajdziecie też na blogu Trening Kariery.

8 Replies to “CV od kuchni”

 1. *Nataleczka* says: 12 marca 2015 at 09:58

  No ja jestem w trakcie pisania Cv. Sama napisałam, ale twoje pierwsza klasa. Tez szukam pracy, może i mi ktoś napisze porządnie ha ha ha 🙂
  Buziaki :*

 2. Anonimowy says: 12 marca 2015 at 13:38

  Ale super sprawa z taka pomocą przy tworzeniu CV, sama chciałabym mieć takie profesjonalne 🙂

 3. BERY says: 12 marca 2015 at 14:50

  super ,fajnie ze sa takie osoby 😉
  chetnie wysle;)

 4. Agnieszka Skupieńska says: 12 marca 2015 at 17:22

  Faktycznie fajnie wygląda po zmianach 🙂

 5. Ana Mari says: 12 marca 2015 at 17:24

  fajny, pomocny post 🙂

 6. Monika says: 12 marca 2015 at 18:24

  Duśka to się zgrałyśmy. Ja od początku marca wróciłam do pracy. Powodzenia. A CV rewelacja 🙂

 7. Trening Kariery says: 12 marca 2015 at 20:17

  Moje drogie, czekam na Was 🙂 możemy zrobić analizę CV i sprawdzić czy mamy nad czym pracować 🙂 kontakt@kieruneknaprace.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.