image_pdfPDFimage_printWydrukuj
Ostatnie miejsce, jakie chcę polecić z działu „kuchnia dla dzieciaków” z cyklu „Gdynia zdaniem blogerów” to restauracja, którą polecali mi znajomi i czytelnicy posiadający dzieci.

Del Mar
Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
Gdynia

Del Mar to restauracja znajdująca się na plaży miejskiej. To tutaj latem spotkacie największe tłumy świadczące o podawaniu dobrej ryby – nie będę się teraz rozpisywać, bo restaurację dogłębnie przedstawię Wam w dziale „morskie klimaty”. Teraz chcę przedstawić Wam restaurację, jako przyjazną dla dzieci. Wszyscy rodzice zwrócili uwagę, że po pierwsze restauracja przyzwyczajona jest do wszędzie kręcących się i hałasujących dzieci i nie stwarza to żadnego problemu. Ponadto to każdy z rodziców zachwalał znajdujący się w pobliżu na plaży bardzo duży plac zabaw dla dzieci. Można zerkać na dziecko siedząc w ogródku restauracji.

Restauracja jest dobrze przygotowana na przyjęcie najmłodszych klientów. W lokalu zagospodarowano kącik zabaw dla dzieci, wyróżniający się otoczeniem różowych zasłonek. W kąciku jest plastikowy stoliczek z krzesełkami, przy którym można skorzystać z zawartości piórnika. Obok stoi tablica do malowania kredą. Dla najmniejszych dzieci przygotowano foteliki, a w damskiej łazience jest przewijak.
Restauracja posiada specjalne menu dla dzieci, w którym znajdują się:
delikatne spaghetti napoli ze świeżą bazylią 18zł
paluszki z dorsza, z frytkami i surówką 20 zł
polędwiczki z kurczaka z frytkami i surówką 20 zł.
W głównym menu wśród deserów można również wybrać coś dla milusińskich. Najczęściej zamawianą pozycją jest oczywiście pucharek lodów (3 gałki) z bitą śmietaną i świeżymi owocami (17 zł).
Postanowiłam przetestować polędwiczki z kurczaka – kurczak bardzo delikatny, mało doprawiony (czyli tak, jak powinno być dla dzieci), mięso nie było suche, dodatki w dobrej ilości. Widziałam na miejscu, że dzieci zajadały się ze smakiem przygotowanymi propozycjami.
Del Mar to restauracja plażowa z widokiem na morze i widokiem na dziecko bawiące się się w pobliskim placu zabaw albo na plaży. Przygotowano tu krótkie menu z myślą o najmłodszych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.