Kulinarne Trójmiasto-Yogen Fruz.

Yogen Fruz – restauracja nieczynna
Sopot, ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek)

Niedawno otwarte miejsce w Sopocie, które serwuje przepyszne mrożone jogurty. Jedyna jogurciarnia w województwie pomorskim.
Miejsce oczarowało mnie swoim słodkim różowo-niebiesko-białym designem.

Co najlepsze mrożone jogurty są niskotłuszczowe oraz beztłuszczowe i bez cukru, są także sorbety dla osób, które nie przyswajają laktozy. Jogurty są bogate w bakterie probiotyczne.
I wiecie, że przy tym wszystkim to jest niesamowicie pyszne! Nie wierzyłam, aż nie spróbowałam! Na początku skosztowałam jogurtu na bazie kostki waniliowej z malinami, beztłuszczowego i bez cukru – to jest coś dla prawdziwych miłośników sorbetów, czyli dla mnie 🙂 Do takie mrożonego deseru możemy dobierać sobie dodatki, u mnie padło na ciasteczka Oreo:) Sorbet jest mocno mrożony, możemy wziąć do kina czy przynieść komuś do domu – podobno wytrzymuje 30minut:)
(cena takiego zestawu to 7,90+dodatek za 1,50zł)

Szereg dodatków do wyboru, przeróżne owoce, żelki, ciasteczka czy też orzechy.

Drugą fantastyczną opcją jest nakładanie sobie samemu porcji lodów jogurtowych już z cukrem, wspaniale pachnące jogurtem do wyboru mamy 4 smaki:naturalny, czekoladowy, truskawkowy i jagody. Skusiłam się na naturalny i czekoladowy, powiem Wam to jest coś lepszego niż jogurt nie da się opisać, trzeba spróbować 🙂 Tutaj nakładamy sobie ile chcemy, czego chcemy a za 100g płacimy 6,20zł – jest waga, można zważyć 🙂 Poczułam się jak małe dziecko, co za frajda:)))

Jeszcze kilka migawek 🙂

Miejsce polecam każdemu, nie tylko tym, którzy są na diecie-chociaż to dla nich jest najbardziej odpowiednie miejsce. Pysznie, lekko i efektownie 🙂 Mnie oczarowało i muszę zabrać tam Pavcia by zobaczył, że jogurt potrafi być pyszny 🙂
Szukałam wad, nie ma. Doczepić się można do braku toalety, ale podobno niedługo już będzie to rozwiązane.
Yogen Fruz jest także w Warszawie.

____________________________
dopisek: 28.08.2013
lokal odwiedzam, co jakiś czas i dalej jest pysznie. lody jogurtowe mają, co jakiś czas nowe smaki np. arbuzowe, czy mango lub limonka.