image_pdfPDFimage_printWydrukuj

W Gdańsku rozpoczął się słynny Jarmark św. Dominika, a na Wyspie Ołowiance zorganizowano strefę z Pomorskimi Smakami. Jeżeli jesteście ciekawi, z czego słynie nasz region Pomorski, to obowiązkowo musicie tu przyjść i skosztować regionalnych produktów oraz zrobić zakupy.

Pomorskie Smaki na Jarmarku Dominikańskim

Gdzie?

Strefa Pomorskie Smaki zlokalizowana jest na Wyspie Ołowianka, do której dotrzecie najłatwiej poprzez zwodzony most. Kierujcie się w stronę koła widokowego, napisu Gdańsk i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wszystkie stanowiska oznaczone są logiem województwa pomorskiego.

Kiedy?

Codziennie do 16 sierpnia 2020 r. w godzinach 10.00-18.00.

Dlaczego?

Znajdziecie tu stanowiska z lokalną i regionalną żywnością, która przygotowywana jest z najwyższej jakości naturalnych produktów i w tradycyjny sposób. Pomorski region oferuje bardzo różnorodną kuchnię i smaki, więc na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wśród stanowisk znajdziecie producentów, którzy należą do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorskie.

Jeśli jesteście z Trójmiasta to możecie wpaść tu na bardzo dobre jakościowo zakupy lub poznać zupełnie nowe, nasze, regionalne produkty. Jeśli jesteś turystą to masz w jednym miejscu zlokalizowane wszystko, co najlepsze z Pomorskiego regionu.

W trudnych czasach szczególnie ważne jest, aby wspierać naszych lokalnych producentów.

Czy jest bezpiecznie?

Mam wrażenie, że słowo bezpiecznie w dzisiejszych czasach jest niezwykle wątpliwym pojęciem dosłownie wszędzie, ale poszczególne stanowiska są od siebie oddalone i mają ochrony z pleksi. Na każdym stoisku stoi też żel do dezynfekcji. Niczym się to nie różni od zakupów w sklepie.

Kogo znajdziecie wśród stanowisk na Pomorskich Smakach?

Znajdziecie tu moich ulubieńców! 🙂 Zachęcam Was szczególnie do zakupów na stanowisku mojego ulubionego sklepu mięsnego Bekon, który działa w Gdańsku od ponad 30 lat. Mięso posiadają z własnego i ekologicznego gospodarstwa. Uwielbiam ich wyroby! Bardzo lubię kiełbasę polską, palcówkę, wędliny na kanapki czy kiełbaski śniadaniowe. Na miejscu będziecie mogli spróbować też grillowanych na miejscu kiełbasek.

Taką ucztę możecie sobie zaserwować na kolację, czyli deskę miesną :).

Bekon sąsiaduje z Radostowskimi Rarytasami, od których kupiliśmy prawdziwy, gęsty kefir i to w szklanych butelkach. Warto się im przyjrzeć.

I kolejni moi ulubieńcy, czyli Capuccino Cafe ze słodkościami, wypiekami, lodami, domowym pieczywem i produktami na obiad w słoikach od siostrzanego lokalu z Sopockiego Młynu. Obowiązkowo skuście się na jagodzianki pełne jagód! Obłędne i warte ceny!

Ze sprawdzonych przeze mnie produktów mogę jeszcze polecić przetwory warzywne i domowe wyroby od Żuławskich Smaków oraz produkty mleczne od Maluty. Swoje produkty wystawiła też kaszubska kawiarnia Kafebe, kiedyś miałam okazję, co nieco u nich zjeść, więc też polecam.

Jakich jeszcze wystawców znajdziecie?

  • Pracownię Wypieków z bezglutenowymi wypiekami i pieczywem
  • Restaurację Gryfon z Jastarni
  • Annature z konfiturami, syropami, specjalizują się w czarnej porzeczce
  • Smak Życia, czyli oleje tłoczone na zimno
  • Regionalne sery dojrzewające
  • Browar z PG4 np. piwo starogdańskie.

Zachęcam Was do zaglądania na stanowiska z Pomorskich Smaków!

Powiem Wam szczerze, że aż przykro mi się zrobiło, kiedy stoiska z kuchniami z różnych światów były oblężone przez ludzi, bo są bliżej mostu zwodzonego, a na naszych regionalnych stanowiskach bardzo mało ludzi! W nas siła! Ślijcie post w świat! Udostępniajcie go dalej, niech ludzie wiedzą, ile dobrego w naszym regionie jest!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.