Jeśli jeszcze nie wiecie, Przewodnik Michelin to najstarszy i najbardziej popularny przewodnik po hotelach i restauracjach. Wszystkie przewodniki Michelin zawierają prosty system oceny miejsc opisywanych w przewodnikach, będący wskazówką dla zwiedzających.

Jedna gwiazdka Michelin oznacza „bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii”, gdzie kuchnia jest uważana za wysokiej jakości. Dwie gwiazdki Michelin wskazują na „doskonałą kuchnię, wartą objazdu”, sugerując, że potrawy są wyjątkowe i warto podróżować, aby ich spróbować. Trzy gwiazdki Michelin są przyznawane restauracjom oferującym „wyjątkową kuchnię, wartą specjalnej podróży”, co oznacza, że kuchnia jest na tyle wybitna, że sama w sobie jest powodem do podróży.

Gwiazdki Michelin to dziś symbol kulinarnego mistrzostwa, a mają swoje korzenie w początku XX wieku, kiedy to André Michelin i jego brat Édouard, założyciele francuskiej firmy produkującej opony Michelin, postanowili stworzyć przewodnik dla kierowców.

I wreszcie w Trójmieście możemy powiedzieć, że mamy gwiazdkę! Ogromne gratulacje dla Arco by Paco Perez.

Przewodnik Michelin 2024 Trójmiasto Pomorskie pełna lista

One MICHELIN Star

Arco by Paco Pérez – Gdańsk 

„Z restauracji tej, mieszczącej się na 33. piętrze najwyższego budynku w północnej Polsce, roztaczają się widoki na Gdańsk i Morze Bałtyckie. Kuchnia jest równie spektakularna, oparta na polskich produktach, napędzana hiszpańskimi smakami i zawierająca kilka włoskich wpływów. Doskonałym przykładem jest doskonałe risotto z dżemem, którego ryż jest nasycony stopionym tłuszczem, co nadaje mu intensywny, mięsny smak. Obsługa jest sprawna i urocza, a lista win to skarbnica dla enofilów.”

Bib Gourmand Restaurants

(nagroda specjalna, za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny)

Bib Gourmand to nazwa na cześć Bibenduma, ”Ludzika Michelin” i oficjalnej maskotki firmy Grupy Michelin. Symbol firmy Michelin jest jednym z najstarszych zarejestrowanych znaków towarowych. 

Hewelke – Gdańsk 
Treinta y Très – Gdańsk 

1911 Restaurant – Sopot 
Vinissimo – Sopot

Luneta & Lorneta Bistro Club – Ciekocinko 

Michelin – Recommended Restaurants

Michelin Green Star – Eliksir – Gdańsk

To pierwsza zielona gwiazdka w Polsce! Przyznawana za wyjątkowe zaangażowanie w zrównoważone praktyki, to odznaka dla tych, którzy promują ekologiczne rozwiązania.

Fino – Gdańsk 
Mercato – Gdańsk 
Niesztuka – Gdańsk 
Piwna47 – Gdańsk 
Ritz – Gdańsk 
True – Gdańsk 
Tygle – Gdańsk 


Butchery & Wine – Gdynia 
Oberża 86 – Gdynia 

Café Xander – Sopot
Fisherman – Sopot
L’Entre Villes – Sopot

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.