W jaki sposób wspierać teraz restauracje ?

Z dnia na dzień branża gastronomiczna musiała zamknąć drzwi i nie może zapraszać gości do środka. Wyobrażacie sobie z dnia na dzień zmienić działalność firmy? Chciałabym podpowiedzieć Wam, jak wesprzeć teraz restauracje – również nie wydając pieniędzy.Jak wesprzeć teraz restauracje?

Sytuacja jest trudna dla wszystkich, dla jednych bardziej, dla innych mniej. Mam świadomość, że nie każdy może sobie pozwolić na zamawianie jedzenia w restauracji, ale spokojnie Wy też możecie pomóc! Przeczytajcie dokładnie poniższą listę i jeśli choć wybierzecie jedną opcję to cała branża gastro będzie Wam wdzięczna.

  1. Jeśli możesz zrezygnować z gotowania w domu lub masz na to przeznaczony fundusz po prostu ZAMÓW coś bezpośrednio z restauracji z odbiorem własnym. Zamówienie prosto z restauracji da największy zysk! Ale…
  2. Nie popadajmy w paranoje i jeśli chcesz coś zamówić z aplikacji typu Głodny.pl czy Wolt to to zrób. Apki pobierają prowizje, ale nie każdy restaurator może pozwolić sobie na dostawy własnym transportem. Niektórzy wolą skupić się na wynosach, a apka ułatwia wtedy proces dostaw.
  3. Koniecznie rób zdjęcia jedzenia, które zamówiłeś i podziel się nim w sieci. Możesz wrzucić recenzję na naszej grupie „gdzie jeść w Trójmieście„. Wrzuć fotki na swój profil na Facebook’u czy Instagramie (i instastories) i koniecznie oznaczaj restauracje, z której zamówiłeś to jedzenie. Restauracje chętnie udostępniają takie polecenia dalej. Pamiętajcie, że nie musi to być zdjęcie z tej chwili! Może macie coś w swoich zasobach i możecie polecić innym swoje ulubione lokale! Możecie też oznaczać zdjęcia w sieci hashtagami – #wspieramgastro to ogólnopolski hashtag, a jedzonko z naszego Trójmiasta możecie tagować #gdziejescwtrojmiescie i oznaczać mój profil @dusiowakuchnia. Chętnie pokażę u siebie, co tam polecacie!
  4. Bez nakładu finansowego możecie również zostawić opinię na Tripadvisor, Google czy facebooku. Restauratorzy wciąż ubolewają, że zostawiacie komentarze, kiedy jesteście niezadowoleni, ale chwalić nie lubicie. Trzeba to zmienić, to idealny moment na to! To naprawdę nie zajmuje wiele czasu! To może zachęcić inne osoby do złożenia zamówienia.
  5. Jeśli masz pomysł, co Twoja ulubiona restauracja mogłaby jeszcze sprzedawać daj im znać. Może akurat w Waszej okolicy trudno kupić dobre ciasto czy jakieś przetwory, a może tęsknicie za jakąś konkretną potrawę, pomagajcie podpowiadając!
  6. Zakup voucher do ulubionej restauracji – to dobry zastrzyk pieniędzy dla restauratora, a Ty zaraz po ponownym otwarciu będziesz mógł go wykorzystać.
  7. Lajkuj wpisy restauracji, dzięki czemu zwiększasz ich zasięg i pomagasz restauracji, aby więcej osób się o nich dowiedziało.
  8. Podpowiedzieliście, więc dopisuję NAPIWKI – jeśli możesz zostaw choćby symboliczny napiwek.
  9. Wyślij ten wpis znajomym, namów ich na coś pysznego! 🙂