image_pdfPDFimage_printWydrukuj

O FullSpoon wspinałam Wam już we wpisie z zestawieniem co jemy w epidemii cz.2. Do niedawna FullSpoon działał tylko na terenie Trójmiasta, ale właśnie rozszerzył swoją działalność na inne miasta Polski, więc opiszę Wam, o co w tym wszystkim chodzi.

Kiedy pokazywałam Wam już spory czas temu w ramach współpracy ofertę FullSpoon na Instagramie byliście bardzo zaciekawieni, ale też mieliście dużo wątpliwości, jak to wszystko działa. W związku z tym, że zobaczyłam, że FullSpoon rozwinął się w ostatnim czasie i wyruszył z dostawami w Polskę postanowiłam przygotować oddzielny wpis na ten temat, bo FullSpoon zasługuje na to :).

FullSpoon – składniki z przepisem z dostawą do domu

Koncept Full Spoon

FullSpoon to szybkie przygotowanie obiadu z przepisu i dostarczonych pod drzwi składników na ten obiad. To taki obiad bez robienia zakupów w warzywniaku, markecie, piekarni itp. Według mnie to opcja dla osób, które lubią gotować lub chcą się nauczyć gotować, a nie mają czasu na codziennie zakupy.

W jakich miastach działa FullSpoon?

Do niedawna FullSpoon działał tylko na obszarze Trójmiasta, natomiast obecnie można zamawiać w wielu miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze, Opolu czy Kołobrzegu! Całą dostępność sprawdzicie wprowadzając kod pocztowy swojej miejscowości na stronie www.fullspoon.pl .

Jak to działa? Krok po kroku FullSpoon

Na każdy tydzień przygotowana jest baza przepisów. Przejrzyj przepisy i wybierz coś pod własne kubki smakowe. W każdym tygodniu znajdują się przepisy premium (odrobinę droższe od innych). Po wejściu na przepis zastaniesz opis, wartości odżywcze, wymagane sprzęty kuchenne do zrobienia tego dania + podstawowe składniki, które będziesz musiał mieć w domu (np. sól, pieprz, mleko, olej). Zamówienie należy złożyć z 3-dniowym wyprzedzeniem. Klikasz złóż zamówienie, wybierasz porcję zestawu dla 2 osób lub zestaw rodzinny. Minimalne zamówienie to 2 zestawy obiadowe.

W wybrany dzień otrzymasz pod swoje drzwi dostawę zestawów z instrukcją przygotowania obiadu. W Trójmieście dostawa odbywa się we wczesnych godzinach porannych. W innych miastach zależy to od kuriera.

Przygotuj danie zgodnie z instrukcją i zjedz ze smakiem :).

Ile to kosztuje – FullSpoon

Cenowo wychodzi 15 zł na osobę za danie bez dostawy.

Cena zestawu dla dwojga na dwa dni (2 różne przepisy po 2 porcje) to koszt 60 zł + dopłata za dostawę (od 14,50 zł). Zestawy rodzinne wychodzą od 13,50 zł za osobę.

Jak to wygląda, czy to jest łatwe, czy dania są smaczne?

W paczce dostajemy odmierzone składniki, część z nich jest już wstępnie przygotowana np. cebula pokrojona, ziemniaki obrane, kapusta poszatkowana itp. Każdy składnik jest oddzielnie spakowany, mięso jest oczywiście też odpowiednio zabezpieczone termicznie. W torbie jest też karteczka z przepisem krok po kroku.

Gotowanie zajmuje do 30 minut. Te przepisy są naprawdę proste, a wszystko idzie dużo sprawniej, kiedy jest już odmierzone i wstępnie przygotowane. Osobiście nie lubię siekać cebuli, a tu odbywa się to bez łez :). Obieranie ziemniaków też odpada. Mięso na kotlety też jest pokrojone.

Porcje dla 2 osób są naprawdę solidne i u nas często można było z nich zrobić porcję dla jeszcze jednej osoby lub zostawało nam coś na kolację. Zarówno mi i jak Pawłowi każde danie bardzo smakowało!

Moja opinia o FullSpoon

Bardzo podoba mi się taka inicjatywa. Nie zawsze mam czas na zrobienie zakupów i wymyślenie przepisu na obiad. Tu mamy wszystko podane na tacy. Jest to super opcja dla osób, którą lubią gotować i chętnie postoją w kuchni do 30 minut dla domowego obiadku. Gotowało się wybornie z przepisem, instrukcją i przygotowanymi składnikami, lepiej być nie mogło naprawdę. Ja polecam, a Paweł jako zjadacz tych dań również dołącza do polecenia :).

Zobacz moje ostatnie wpisy:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.