image_pdfPDFimage_printWydrukuj
Miody z Pasieki Pucer poznałam na targach Natura Food w Łodzi (relacja). To było pierwsze stoisko, do którego podeszliśmy i zachwyciliśmy się od razu miodami z owocami. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam produkty z tej pasieki, bo uważam, że są naprawdę warte uwagi, a przed świętami warto pomyśleć o zdrowym i słodkim prezencie.
Historia tego rodzinnego gospodarstwa zaczęła się już w 1957 roku, a wraz z kolejnymi latami pasieka stopniowo się rozrastała, pasja do pszczół była zaszczepiana od młodych lat i potem przekazywana kolejnym pokoleniom.  Dzisiaj pasieką zarządzają Dariusz i Małgorzata Pucer. Aktualnie Pasieka Pucer liczy 3 pasieki i ponad 800 pni pszczelich, które znajdują się na terenie Warmii i Mazur.

Miody, jakie można kupić w tej pasiece to:
 • lipowy
 • wielokwiatowy
 • wielokwiatowy kremowany
 • gryczany (posiada certyfikat Doceń Polskie)
 •  ze spadzi iglastej
 • leśny
 • akacjowy
 • wrzosowy
 • akacjowy z poziomkami, malinami lub wiśniami.
Miody mają piękne etykietki, ozdobne opakowanie ze wstążką, dzięki czemu są jeszcze słodsze niż mogłoby się wydawać 🙂 Na nalepkach podany jest termin przydatności i informacja, jak je przechowywać. Zadbano o każdy szczegół.
Osobiście jestem fanką miodu lipowego, a ten z Pasieki Pucer jest doskonały, ma mocny żółty kolor, silny zapach lipy i idealnie nadaje się na ten chłodny czas, ponieważ charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Ze swoim miodem lipowym przygotowałam latte (przepis niedługo) oraz polałam miodem placuszki.

Jednak Pasieka Pucer wyróżnia się tymi miodami akacjowymi z owocami, naprawdę ciężko jest się powstrzymać od wyjadania łyżeczką. Są obłędnie pyszne, świetnie smakują w herbacie, grzańcach czy na placuszkach. Są naprawdę po samą górę wypchane owocami, miód dzięki owocom zyskuje też piękną barwę. Ja nie mogę się powstrzymać i jak nikt nie widzi zanurzam łyżeczkę w słoiczku, potem buzi i jestem w niebie 🙂 Miody z owocami to genialne miody dla dzieci, są łagodne, owocowe i słodkie, a każdy owoc ma swoje działanie zdrowotne (przeczytacie tu – klik).
Serdecznie zachęcam Was do zakupu sprawdzonego miodu, te z owocami zachwycą każdego, dlatego polecam na prezenty świąteczne, w szczególności, że są gotowe zestawy miodowe, pięknie zapakowane – miody można kupić tutaj :  pasiekapucer.2hi.pl/index.php/sklepik.

5 Replies to “Miody z Pasieki Pucer”

 1. Natalie says: 4 grudnia 2013 at 06:37

  Najbardziej ciekawią mnie miody z owocami … no a szczególnie ten z poziomkami ! 🙂

 2. OjKarola says: 4 grudnia 2013 at 09:31

  Mój wujek ma kilka uli i zawsze od niego dostaje miody. Ale takiego z poziomkami nie ma, a chętnie bym go spróbowała.

 3. Justyna Żak says: 4 grudnia 2013 at 12:16

  nie słyszałam o miodach z owocami:) ciekawe:) ja mam w rodzinie pszczelarzy więc u nich się zaopatrzam:)

 4. robaszekk says: 4 grudnia 2013 at 13:55

  Taka herbatka z miodem mmm!

 5. Vitamarket.pl says: 15 lutego 2014 at 21:12

  Naprawdę ciekawe taki miodek z owocami 🙂 Mniam Mniam 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.