image_pdfPDFimage_printWydrukuj

Najlepsza panorama Trójmiasta? Najlepszy punkt widokowy w Trójmieście? Taras widokowy na 32. piętrze Olivia Star zagwarantuje Wam najpiękniejszy widok na Trójmiasto. Zapiera dech w piersiach! Dla mnie po górach to najpiękniejsza panorama w Polsce.

Najlepszy punkt widokowy w Trójmieście – Olivia Star

najlepszy punkt widokowy w Trójmieście

Jeżeli jeszcze nie widzieliście mojego wpisu „co musisz zobaczyć w Gdańsku? Moje TOP10 miejsc” to szybko nadrabiajcie. Natomiast w tym wpisie zdradzam Wam miejsce, z którego zobaczycie najlepszy widok z góry na Trójmiasto.

najlepszy punkt widokowy w Trójmieście

Najlepszy widok na Trójmiasto zobaczycie z 32. piętra budynku Olivia Star. Znajduje się tam taras widokowy razem z całym piętrem widokowym! Możecie stąd zobaczyć panoramę Trójmiasta z każdej strony. To widok ze 130 m. n.p.m. w 360 st.

Taras widokowy jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 10-22 (ostatni wjazd o godz. 21). Bilet normalny w kasie kosztuje 20 zł, ulgowy 17 zł. O 2 zł taniej możecie kupić bilety online. Uwaga tip: przy zakupie biletów 3 dni wcześniej 30% jest zniżki! Jeżeli natomiast jesteście z Trójmiasta i posiadacie kartę mieszkańca to możecie kupić bilet ulgowy!

UWAGA 2- do końca marca macie wjazd za darmo jeśli ściągniecie aplikację Olivka i zdobyte punkty na start zamienicie na wjazd na widok :).

Bilet uprawnia do przebywania na piętrze widokowym obecnie bez ograniczeń czasowych. Przed wejściem do windy obsługa skanuje torby i plecaki oraz dodatkowo przetrzepuje torebki – to akurat mi się nie podobało i nie do końca to rozumiem.

najlepszy punkt widokowy w Trójmieście
najlepszy punkt widokowy w Trójmieście

Wnętrze całego piętra jest niesamowite, piękne i klimatyczne! Zostało zaprojektowane na wzór statków wycieczkowych i założenie jest takie, że mamy się czuć jak podczas spokojnej żeglugi, jednocześnie czuć wiatr na sobie i spoglądać w otchłań morza. Wrażenie są cudowne! Jest pełno instagramowych miejscówek do pamiątkowych zdjęć.

Widok naprawdę zapiera dech w piersiach! To coś przepięknego! Spoglądać na morze z takiej wysokości, patrzeć z góry na statki cumujące na zatoce, na wypływające z portu to jest po prostu bajka! I to dla mnie mieszkanki Gdańska! Mam nadzieję, że osoby spoza Trójmiasta będą jeszcze bardziej zachwycone.

Taras sprawdzi się podczas każdej pory roku, bo widoki możecie podziwiać stojąc na powietrzu, ale zza ogromnych okien prezentują się równie dobrze. Oczywiście najbardziej efektownie będzie tuż przed zachodem słońca. Co można zobaczyć:

  • Zatokę Gdańską, wejście do portu, a przy dobrej widoczności nawet Półwyspie Helski
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy
  • Klif Orłowski
  • sopockie molo
  • Katedrę w Oliwie i Park Oliwski
  • Stadion Energa
  • w oddali Wyspę Sobieszewską.
najlepszy punkt widokowy w Trójmieście
najlepszy punkt widokowy w Trójmieście
statek pasażerki wypływa z portu
w oddali widać Półwysep Helski

Na piętrze możecie też skorzystać z usług baru, co powiecie na poranek przy kawie z widokiem na morze? A może koktajl lub piwo o zachodzie słońca nad Trójmiastem? Do dyspozycji jest też na piętrze włoska restauracja (pizze są od 25 zł). Piętro wyżej na gości czeka hiszpańska restauracja Treinta Y Tres oraz elegancka i luksusowa restauracja Arco by Paco Perez. Dla dzieci przygotowano kącik zabaw.

I jeśli miałabym porównywać to Pałac Kultury i Nauki jest wyższy, ale wiatr tam zawsze okropny hula i oglądanie świata przez kraty nie jest tak przyjemne jak przez wielkie szyby. Ogromne wrażenie zrobił na nas też taras widokowy we Wrocławiu, ale nie mają tam morza i nie ma widoku z każdej strony budynku!

Najlepszy punkt widokowy w Trójmieście – Olivia Star

To obowiązkowe miejsce, które musi zobaczyć każdy mieszkaniec Trójmiasta oraz turysta! Oprócz widoków przebywacie w równie pięknej przestrzeni, obsługa jest na najwyższym poziomie i możecie skorzystać z włoskiej restauracji, kawiarni i baru.

A gdzie zjeść w Trójmieście? Wszystkie moje recenzje restauracji z Trójmiasta są tutaj.

Zobacz:

Obserwuj mnie na Instagramie i fanpagu.

Obserwuj mnie na Instagramie – tutaj zawsze będziesz ze mną na bieżąco, zobaczysz pracę blogową od kulis, pójdziemy razem na spacer po Trójmieście i wyruszymy w podróże :).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.