Największe restauracyjne odkrycia 2019 (Trójmiasto)

W zeszłym roku przygotowałam Wam zestawienie top 10-ciu najlepszych dań zjedzonych (zobacz), a w tym roku przygotowałam dla Was największe restauracyjne odkrycia 2019!Największe restauracyjne odkrycia z Trójmiasta 2019 roku

Moim największym odkryciem minionego roku jest restauracja Fusion Sushi, która w dużym skrócie serwuje pyszne rolki sushi w bardzo dobrej cenie i również w nieszablonowych wersjach. To miejsce, z którego w tym roku zamawialiśmy najwięcej razy sushi, głównie przez aplikację WOLT, dzięki której dowiedziałam się o istnieniu tego miejsca. O samej restauracji pisałam Wam niedawno TU.

https://www.instagram.com/p/B4VbRAKl__6/

https://www.instagram.com/p/B6x_2MLFNsF/

https://www.instagram.com/p/B3hkIFyh_ko/

  • CHANG THAI STREET FOOD (Gdańsk)

To dzięki tej restauracji pokochałam pad thai! To zdecydowanie najlepszy pad thai w mieście, mój ulubiony to z krewetkami lub w wersji wegetariańskiej. Bardzo lubię stąd też sajgonki, Paweł pokochał również ich inne makarony. Oboje lubimy zupę tajską. Musimy trafić jeszcze do lokalu i przygotować Wam relację.

https://www.instagram.com/p/B48F8ajFAJp/

https://www.instagram.com/p/B3KJ6IXIq4W/

https://www.instagram.com/p/Bz8i6uAopLZ/

Otwarcie pierwszego food hallu w Trójmieście było wielkim wydarzeniem. Mam tu swoje ulubione grillowane kalmary od Delifish, sushi z tatarem z łososia od Mitsuro czy pizzę z krewetkami i płatkami kokosa z Czerwonego Pieca. Lubię to miejsce szczególnie, kiedy można usiąść na zewnątrz i podziwiać piękno Gdańska. Szczegółowo o zaletach i wadach tego miejsca pisałam TU.

https://www.instagram.com/p/BxVjTuYBUzs/

https://www.instagram.com/p/BvlSwb5gK8d/

https://www.instagram.com/p/B5BPhtGl2SJ/

  • Stacja Food Hall (Gdańsk)

Drugi food hall w Trójmieście otworzył się we Wrzeszczu. Lubimy wpaść tu na sycylijską pizzę od Mąki i Kawy, krewetki w tempurze z Port City Shrimp, pierożki gyoza od Meso lub po prostu na piwko czy koktajl. Muszę Wam obszerniej to miejsce opisać w oddzielnym wpisie.

https://www.instagram.com/p/BzTY7jsIhxV/

To kolejny koncept, który polubiliśmy w minionym roku. Latem na rowerach wpadaliśmy tu wiele razy na pysznego kurczaka karaage od Mesobox czy kanapki ze stekiem od Pana Balerona. Więcej pisałam o 100czni TU.

https://www.instagram.com/p/B0eLTitI2GX/

https://www.instagram.com/p/BzHw8xIIJao/

https://www.instagram.com/p/Bze8yPgoSII/

  • HONOLULU (Gdynia)

Jedyna taka hawajska restauracja w Trójmieście! Wnętrze restauracji jest kolorowe jak moja dusza, ale to nic przy tym, bo zjadłam tu najlepszego burgera ever! Burger z kalmarami to istna petarda! To danie ktoś stworzył idealnie pod moje kubki smakowe. Przygotuje też wpis na blogu o Honolulu!

https://www.instagram.com/p/BxmRZRzBE_a/

  • PUNKT Gdynia

Punkt, który musicie odwiedzić w Gdyni. Kuchnia z różnych stron świata i przepiękne wnętrze. Moje kubki smakowe zachwycili najlepszym w tym roku wołowym tatarem. Krewetki też robią perfekcyjne, a pizza na bank Was zaskoczy. Wpadnę tu kiedyś o lepszej porze dnia niż wieczór i przygotuję Wam relację.

https://www.instagram.com/p/B6DEJ8RleKy/

  • ZIARENKO (Sopot)

To moje najświeższe odkrycie. Malutka, urocza kawiarenka w centrum Sopotu z przepysznymi domowymi ciastami. Kupicie tu również wypiekane na miejscu świetne pieczywo na zakwasie. Ceny są świetne! Już mam materiał zebrany na blog, będzie wpis.

https://www.instagram.com/p/B6SL4kBl_ra/

https://www.instagram.com/p/B6EQny5FXFW/

I jak, zgadzacie się z moimi odkryciami restauracyjnymi 2019 roku? 🙂

Gdzie bywam, co jadam, co u mnie słychać – zawsze na bieżąco jest wszystko na Instagramie. W zapisanych relacjach znajdziecie, co pysznego zjecie w wybranych miastach.