Nova Pierogova Gdańsk

Nova Pierogova
Gdańsk ul. Szafarnia 6
fanpage

Całkiem nowe miejsce w Trójmieście, do którego poszłam z wielki nadziejami na pyszne pierogi i nie zawiodłam się 🙂 Zobaczcie na zdjęciach jak wygląda samo wnętrze, uwielbiam takie klimaty.
Cudowny widok z okna na marinę i Stare Miasto.
W menu – dawno nie widziałam tak dobrze, estetycznie, przejrzyście i przyjemnie skomponowanego – znajdziemy zarówno pierogi regionalne i klasyczne, ale także smaki z całego świata. Pierogi i farsze przygotowywane są na miejscu z wysokiej jakości produktów. Są także propozycje w menu dla dzieci – pierogi serduszka. Oprócz pierogów znajdziemy m.in. makarony i sałatki. Co ciekawe, jeżeli w menu nie znajdziemy wymarzonych pierogów, możemy kilka dni wcześniej poprosić o spełnienie naszego marzenia 🙂
Ja wybrałam do degustacji 4 rodzaje pierogów, po 2 wytrawne i 2 słodkie:
– Mięsiste (wieprzowina, wołowina, cebulka) 17zł
– Currakowe (kurczak, ryż, ananas, cebula, curry) 18zł
– Cud, miód i orzeszki (twaróg, orzechy włoskie, miód)16zł
– Bananowa rozkosz (banan, gorąca czekolada, wiórki czekoladowe)17zł.
Mam nadzieję, że na zdjęciach prezentują się równie dobrze jak smakują. Mięsne podbiły moje serce 🙂
Wszystkie były smakowite 🙂 Dodam, że porcja to 8 dużych pierogów, część dodatków do pierogów jest darmowa, część za drobną opłatą, są też własnoręcznie robione sosy. Wypróbowałam sos czosnkowy – jestem wymagającym klientem w tym temacie, bo jestem fanką czosnku – i… był idealny 🙂 Ceny są może nieznacznie wyższe niż gdzie indziej, jednak jakość, smak ale także wielkość pierogów ma tu swoje znaczenie. Po rozmowie z Restauratorką wiem, że produkty pochodzą od regionalnych dostawców, dzięki czemu jestem spokojna o mój żołądek. Obsługa w restauracji też na plus.
Minusem jest tylko brak możliwością płatności kartą.
Z całego serca polecam ten lokal wszystkim, bo każdy znajdzie tu coś pysznego dla siebie 🙂 Ja na pewno wrócę nie raz 🙂

______________________________
16.08.2013
Kiedy przyjechali znajomi spod Warszawy wybraliśmy się na pierogi mięsiste, currakowe, szpinakowe i meksykańskie – wszystkie rewelacyjne! Pięknie podane, smaczne, obsługa dalej świetna!