image_pdfPDFimage_printWydrukuj
Zapraszam na kolejną pozycję kulinarną, którą warto mieć w swojej biblioteczce, bo ułatwi nam pracę w kuchni. Taka książka będzie do wygrania dla Was w konkursie, więc zapoznajcie się dobrze z tą pozycją :).

Nóż w kuchni. Sekrety Szefa Kuchni.

Marta Dobrowolska-Kierył
Wydawnictwo: RM
Stron: 128

„Jak kroić i obierać, żeby smacznie zjeść?” – na to pytania odpowiada nam właśnie przedstawiana przeze mnie książka. Każdy kto interesuje się gotowaniem powinien wiedzieć, jak posługiwać się prawidłowo nożem. Książka „Nóż w kuchni”, która wcześniej znana była jako „Sekrety Szefa kuchni” to w zasadzie ilustrowany poradnik, który krok po kroku wdrąży nas w techniki krojenia. 
Na początku książki znajduje się obszerny spis treści, w którym dowiadujemy się, że we westępi dowiemy się o historii, budowie i wyborze noży, o tym, jak powinno się o nie dbać i ostrzyć, a także pojawia się ABC bezpiecznego używania noży. 

Drugim rozbudowanym działem jest „Kroimy warzywa” z wyszczególnieniem na konkretne warzywa. Trzeci rozdział dotyczy krojenia owoców, grzybów i ziół, czwarty drobiu i mięsa, piąty krojenia ryb. Pomiędzy wymienionymi rozdziałami przeplatają się przepisy podpięte pod nazwą „Gotuj z nami”. Książka została wydana, dzięki uprzejmości firmy Fiskars, dlatego też przedstawione noże w książce są z tej firmy. 

W dziale o krojeniu warzyw królują warzywa najczęściej stosowane w kuchni, jak np. cebula, czosnek, papryka, pomidor, fasola szparagowa, ale także te rzadziej używane, jak fenkuł czy karczochy. Pomimo, że niektóre warzywa kroiłam na swój sposób to zaczęłam stosować techniki z książki, które zdecydowanie ułatwiły mi pracę. Jak widzicie na poniższych zdjęciach, techniki krojenia zaprezentowane są krok po kroku w opisie oraz na zdjęciach, co jest bardzo pomocne.

Pomiędzy poszczególnymi technikami krojenia przedstawione są często proste przepisy z pięknymi fotografiami. Niestety część przepisów nie pasuje do końca do zdjęć – np. przy przepisie na salsę z mango nie ma nic o czerwonej cebuli, a pojawia się ona na zdjęciu… Większość przepisów jest bardzo apetyczna.

Porcjowanie mięsa, na zdjęciu kurczaka, z tą książką jest bardzo proste, bo wszystko jest przedstawione na zdjęciach i łatwo opisane.

W ramkach pojawiają się różne informacje, wskazówki, rady dotyczące konkretnych warzyw, owoców czy mięs.

Dzięki tej książce prawidłowe krojenia, obieranie i siekanie staje się prostsze i szybsze niż zazwyczaj. Fotografie są bardzo ładne i przejrzyście ilustrują techniki krojenia, są bardzo mocnym punktem tej książki. Poradnik będzie idealny dla początkujących w kuchni, w szczególności przyda się każdej pani domu i kuchni :).
Książkę możecie kupić w promocyjnej cenie tutaj – klik.
.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.