image_pdfPDFimage_printWydrukuj

Zakład Mleczarski Śnieżka położony jest w województwie pomorskim w miejscowości Perlino, także jest to nasz regionalny dostawca. Ponad rok temu dowiedziałam się o istnieniu zakładu i o tym, że można zrobić u nich zakupy online. Dostawa potrafi być u nas w Trójmieście już następnego dnia. Produkty są świetnej jakości, mleko smakuje jak kiedyś, twaróg jest jak prawdziwy, a masło ma aż 86% tłuszczu.

Zakupy online z dostawą do domu – Zakład Mleczarski Śnieżka

Jeszcze przed świętami chciałabym Wam polecić zakupy poprzez nową stronę zakładu – SPIŻARNIA KLEMENTYNY. Zakupy online można zrobić w województwie pomorskim oraz mazowieckim.

Co można kupić?

W sklepie dostaniecie wyroby własne z Zakładu Mleczarskiego Śnieżka, ale także produkty od partnerów. Przetestowałam już wiele pozycji i naprawdę wszystko jest wysokiej jakości.

Szklane opakowania

Od niedawna jest możliwość zamawiania produktów mlecznych w szklanych butelkach! To wielki krok! Szanuję to i doceniam! Produkty muszą mieć jednak na sobie folię termokurczliwą ze względu na przepisy – TU szczegółowo jest to wyjaśnione. Butelki są oczywiście zwrotne – tu zasady zwrotu.

Z dbałością o środowisko nie dodawane są już też plastikowe reklamówki, jeśli taką potrzebujecie musicie za nią zapłacić. Brawo Śnieżka!

Co polecam? Co przetestowałam?

Mam już taki swój stały repertuar do zamówienia, zawsze kupuję mleko, sery żółte dojrzewające, masło zwykłe i osełkowe, czasem dorzucę coś z przetworów np. ogórki kiszone lub sok z kiszonego buraka, jajka wiejskie, a czasem coś z Bychowskich Wędlin. Chlebów jeszcze nigdy nie udało mi się dorwać. Koleżanki chwalą też miód, ale ja mam swoje zapasy z ulubionej pasieki.

O czym musicie wiedzieć?!

  1. To o czym musicie pamiętać to fakt, że większość produktów ma krótki termin ważności, bo jest bez zbędnej chemii! Podczas składania zamówienia, jak klikniecie na dany produkt to rozwija się tam szczegółowy opis. Miejcie to na uwadze!
  2. Produkty na wagę mogą nie mieć równo 1 kg czy 0,5 kg bo są krojone, różnice są minimalne, z reguły w dół obcięte, piszę żebyście przy opłacaniu zamówienia nie zdziwili się jak ja kiedyś, że kwota jest nieco niższa.
  3. Aha no i właśnie! Płacimy dopiero na miejscu jak przyjedzie kurier! Nie opłacamy nic z góry!

Z Zakładu Mleczarskiego Śnieżka mam swoich ulubieńców:

  • mleko surowe wiejskie świeże (2,85 zł + 1 zł za butelkę szklaną) to mleko, które smakuje jak kiedyś! Przyznam, że ciężko poprzestać na jednym łyczku. Zamówcie sobie od razu 2 butelki! Nie bójcie się, że to mleko „śmierdzi”, jest naprawdę pyszne, pamiętam smak takiego mleka kiedyś z woreczka. Jeśli jednak wolicie mleko pasteryzowane to również takie jest dostępne
  • maślanka lub mleko ukwaszone (litr maślanki to 2,55 zł, a mleka ukwaszonego 400 g 1,50 zł)
  • serek śmietankowy lub twarożek domowy śmietankowy (4-7 zł) taki idealny na kanapki lub do wymieszania ze szczypiorkiem, nie jest suchy, jeśli chcecie kupić prawdziwy twaróg do sernika to też oczywiście go dostaniecie
  • serek homogenizowany waniliowy 250 g (3,44 zł)
  • ser dojrzewający typu szwajcarskiego (1 kg za 23,70 zł) ma wielkie dziury, słodki i delikatny smak
  • masło, które ma aż 86% tłuszczu i kosztuje 6,50 zł ma też zupełnie inny, bardziej mleczny smak, uwielbiam je tak bardzo, że zjem samą kanapkę z dobrego chleba i z tym masłem
  • masło osełkowe (250 g 86% tłuszczu 8,13 zł)
  • z Bychowskich Wędlin przetestowałam świetne kiełbasy, pasztet (bardzo klasyczny choć wg mnie niedoprawiony), tradycyjny zylc kaszubski.
  • jajka wiejskie (teraz kupuję w osiedlowym sklepie, ale kiedyś zamawiałam).

Czy coś mi się nie sprawdziło?

Nie podeszła mi śmietanka ani śmietany, bo mają specyficzny zapach, taki wiejski wiecie, no mieszczuch nie dał rady :). Może to kwestia przyzwyczajenia?

Czy to się opłaca, ile to kosztuje?

Pomijając już fakt, że tak naprawdę prosto od dawcy macie wysokiej jakości, świeże i regionalne produkty to dostawa kosztuje tyle co nic. Zarówno zamawiając do Gdyni czy do Gdańska na Zaspę (wybiera się dzielnice) dostawa kosztuje około 2,50 zł! To tyle, co nic! I dostawa może być już jutro u Ciebie!

Z całego serducha polecam Wam zakupy w Zakładzie Mleczarskim Śnieżka!

Zobacz moje przepisy na Boże Narodzenie i Wigilię.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.