Solidna, nieprzywierająca i z odpinaną rączką patelnia to marzenie każdej osoby, która kocha gotowanie. Przyznam się Wam, że mam to szczęście, że w mojej kuchni znajdziecie same dobre patelnie, ale patelni do smażenia bez tłuszczu WOLL jeszcze nie miałam! Z przyjemnością podjęłam się przetestowania głębokiej patelni marki WOLL z linii Diamond ze sklepu internetowego patelnie tytanowe. Przygotowałam w niej żeberka po azjatycku, chodźcie przeczytać przepis :).
Spis treści
Żeberka po azjatycku
przepis na żeberka po azjatycku:
- 1,5 kg żeberek
- sól, pieprz ziołowy, pieprz czarny, majeranek, ostra i słodka papryka
- olej
- sos sojowy
- duża cebula
- zielony groszek cukrowy
- około 350 ml wody
- trawa cytrynowa
- miód do posmarowania
- czarny sezam
- szczypiorek
Jak zrobić żeberka?
Żeberka pokroić na mniejsze kawałki, posmarować olejem i wysmarować przyprawami. Na koniec polać sosem sojowym i zostawić do marynowania na min.1 godzinę.
Na patelni z rozgrzanym olejem zeszklić cebulę pokrojoną w piórka, a następnie zdjąć z patelni cebulę, a włożyć żeberka z całą marynatą. Przesmażyć mięso z każdej strony na rumiano, a potem dodać cebulę, trawę cytrynową, a całość zalać wodą. Dusić pod przykryciem przez godzinę. Pod koniec wrzucić świeży groszek i gotować 3 minuty. Następnie zdjąć pokrywkę, mięso z wierzchu posmarować miodem, posypać jeszcze odrobiną ostrej papryki i włożyć patelnię do nagrzanego piekarnika do 180 st.C. i piec jeszcze przez 30 minut. Żeberka po azjatycku są gotowe, proponuję podać je z czarnym ryżem.
Zapraszam na film”Blogerka kulinarna od kuchni”.
Patelnia Głęboka WOLL Diamond
Zalety:
- wbudowane kryształy diamentu czynią powierzchnię patelni nieprzywierającą i odporną na wszelkie zarysowania, dzięki temu patelnia też łatwo się myje
- produkcja na zasadzi odlewu jednolitego (jak dzwony kościele) powoduje, że patelnia nagrzewa się równomiernie, dzięki takiemu przewodnictwu ciepła oszczędzamy energię
- możliwość używania patelni razem z rączką w piekarniku do 250 st.C.
- odpinana rączka (wygoda w przechowywaniu)
- grube i równe dno o grubości prawie 1 cm odporne na odkształcenia (25 lat gwarancji na dno)
- bezpieczeństwo w używaniu, patelnie tytanowe nie zawierają szkodliwych związków PFOA (używanych w produkcji teflonu), zdrowe przygotowywanie posiłków, bo używamy mniej tłuszczu, a możemy też zapiekać w naczyniu
- w cenie patelni otrzymujemy też pokrywkę z hartowanego szkła, którą również można używać do temp. 250 st C. – pokrywka posiada tunel odprowadzający parę wodną, dzięki czemu pokrywka nie podskakuje nam podczas gotowania
- możliwość używania na kuchenkach gazowych, elektrycznych i indukcyjnych
- możliwość mycia w zmywarce
- wielozadaniowość – wybrałam do testów głęboką patelnię, dzięki temu mogę w niej przygotować dania nie tylko smażone typowo z patelni, ale także jednogarnkowe, a nawet ciasta!
Wady:
- wysoka cena (koszt głębokiej patelni o średnicy to 549 zł), wydatek na raz jest bardzo duży, ale to nie jest patelnia tylko na 2 lata (a co tyle średnio wymieniamy patelnie) ponad to nie kupicie patelni tytanowej za 100 zł (co najwyżej z powłoką tytanową); patelnie WOLL są ze stopu silumin używanego m.in. w przemyśle okrętowym i lotniczym.
- uchwyt pokrywki nagrzewa się, trzeba używać rękawic kuchennych (pewnie dlatego, że pokrywkę można używać w piekarniku)
- waga – patelnia jest naprawdę ciężka, moja jedna ręka nie daje rady :).
Super wpis, i super filmi 😀
Pyszności, też bym chciała zrobić takie żeberka.
No to już wiem, co jutro na obiad. Pyszności 🙂
Cena patelni może być dla kogoś dość dużym problemem, ale mimo to, jedzenie wygląda wyśmienicie. Aż chce się samemu przygotować podobne danie.