Drugi lipca stał się Dniem Jagodzianki, a wszystko za sprawą ekspertki kulinarnej Basi Stareckiej, autorki bloga Nakarmiona Starecka. Czy z tej okazji obleciałam dziś kilka punktów, aby przygotować dla Was test tegorocznych jagodzianek? Być może :).

Już kilka lat serwuję Wam jagodziankowe wpisy na blogu oraz na instagramie. Chcesz to sprawdź jak to kiedyś wyglądało:

2022

2020

Jagodzianki 2023 Sopot Gdynia gdzie kupić?

Zaznaczę już na wstępnie, że każda z prezentowanych jagodzianek była pyszna, ale różnią się między sobą, a każdy z nas lubi i szuka czegoś innego w nich.

Pokusa Bakery – Gdynia Śródmieście

16 zł, kupiona cieplutka (jedzona wystudzona), mój faworyt aktualny, wydawała się najmniejsza z tych 3, ale jest pełna pysznych jagód, ma delikatne, puszyste ciasto, dobrą ilość kruszonki choć najmniej pachnąca masłem, trochę cukru pudru, co tu mówić – obłędna jagodzianka, istne jagodowe niebo.

Capuccino Cafe – Sopot Kamienny Potok

18 zł, największa ze wszystkich, również pełna jagód, które były dosyć kwaskowate, niedosładzane, ciasto cieniutkie, delikatnie je tylko czuć przy tej ilości malin, bardzo drobna kruszonka, dużo cukru pudru na wierzchu, faworytka Pawła

Suzi Cake – Gdynia Orłowo

16 zł, poprzeczka była wysoko postawiona przez wybitne maliniaki w tym miejscu, duża kruszonka mocno maślana, jedyna z lukrem za co plus, dobre ciasto, jagód dużo, ale popękane w środku

Zerknijcie jeszcze na malinaki:

Gdzie Wy trafiliście na wybitne jagodzianki w tym roku?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.