image_pdfPDFimage_printWydrukuj
Kto marzy o słonecznym urlopie nad turkusową wodą? Jeśli jeszcze nie wybraliście kierunku to zachęcam Was do pomyślenia nad Kretą, która jest piękna – poczytajcie wpis „co warto zobaczyć na Krecie” oraz „co zjeść na Krecie„. Dzisiaj chciałabym Wam polecić kawiarnię Chez Georges z cudownym widokiem na centrum miasta. To numer 1 według Trip Advisor.

Chez Georges

2 Vitsentzou Kornarou
Agios Nikolaos
Jak trafić do kawiarni? Wybierzcie się nad przepiękne jezioro Voulismeni, znajdźcie miliony schodków i wdrapcie się po nich w górę, podziwiając co chwilę widoki :).
Na prawie samej górze znajduje się w bocznej uliczce wejście do Chez Georges, gdzie zaraz po wejściu wita nas sympatycznie właściciel. Zajmujemy stolik na tarasie z widokiem, bo w środku wcale jakoś super nowocześnie i modnie nie jest.
Sam widok – zapiera dech w piersiach, widzimy morze, góry, jezioro, całe miasto, okoliczne wysepki, coś pięknego! Polecam wybrać się tutaj tuż przed zachodem słońca, to najlepszy moment, kiedy słońce zaczyna znikać, miasto nieco ciemnieje, a po chwili rozjaśnia się błyskiem latarni.
Na miejscu zamówiliśmy capuccino za 2,8 euro i górską herbatę za 2,5 euro. Grecka gościność nas zaskoczyła, miły właściciel porozmawiał z nami chwilę, spytał skąd jesteśmy, dlaczego wybraliśmy się tu i postawił na stole szklanki z wodą z kostkami lodu :). Capuccino było naprawdę mocne!
Dla mnie tylko tyle starczyło do szczęścia – ah ten widok! Na miejscu przeglądałam księgę gości, było tutaj też wielu Polaków. Zostawiliśmy tam ślad od siebie :).
Koniecznie odwiedźcie to miejsce! To punkt obowiązkowy :).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.