Czy ciśnieniowy ekspres do kawy Botti za 300 zł jest wart swojej ceny? Czy warto kupić ekspres na mieloną kawę? Przez kilka miesięcy testowałam nowy sprzęt i już teraz mogę Wam nieco więcej na jego temat napisać.

Ekspres ciśnieniowy do kawy Botti Dolce

Ekspres ciśnieniowy do kawy Botti Dolce

Specyfikacja

Ekspres ciśnieniowy Botti Dolce ma dużą moc, bo 1050 W oraz ciśnienie 15 bar! To całkiem duże ciśnienie jak za taką cenę. Wysokie ciśnienie gwarantuje bogaty i intensywny smak kawy. Przyznam, że teraz użytkując ten ekspres, wreszcie czuję różnicę w smaku kawy w zależności od jej gatunku czy marki.

To co było również dla mnie ważne to aby ekspres dobrze spieniał mleko. Nie jestem prawdziwym kawoszem, lubię mleko z kawą, choć coraz częściej piję już mocniejszą kawę. Botti Dolce posiada końcówkę do spieniania mleka, która świetnie sobie z tym radzi. Mój poprzedni ekspres fatalnie sobie z tym radził… Na szczęście Botti nie ma z tym problemu, a ponadto podczas spieniania naturalnie mleko się podgrzewa, dzięki czemu potem mleko nie ochładza mi kawy.

Botti Dolce jest też bardzo funkcjonalny, dzięki temu, że ma duży zbiornik na wodę (1,25 l), który łatwo wyjąć i w prosty sposób zamontować. Nie trzeba przy każdej kawie dolewać wody.

Ekspres ciśnieniowy do kawy Botti Dolce

Cena

Ekspres ciśnieniowy Botti możecie kupić obecnie za 304,50 zł poprzez stronę #zasmakuj radości. To bardzo atrakcyjna cena, bo na innych portalach kosztuje on około 350 zł.

Ekspres ciśnieniowy do kawy Botti Dolce

Ekspres ciśnieniowy do kawy Botti Dolce – moja opinia

Zalety:

 • ciśnienie 15 bar powoduje, że kawa jest intensywna i bardzo aromatyczna
 • dobry spieniacz do mleka
 • wygodny, duży zbiornik na wodę
 • tackę do ocieków łatwo się wyjmuje i myje
 • klasyczny, elegancki, nieprzekombinowany design
 • jest mniej głośny niż mój poprzedni ekspres.

Wady

 • Przygotowując kawę ze spienionym mlekiem zawsze trzeba zaczynać od zaparzenia kawy, a dopiero potem przełączyć się na opcję spieniania mleka. W odwrotnej sytuacji, kiedy zaczniemy od mleka, a potem podłączamy kolbę to przy parzeniu kawa rozlewa się przez całą kolbę i wycieka bokiem. Nie odkryliśmy, dlaczego tak się dzieje, było wiele prób i zawsze to samo.

Podsumowanie

Dobry stosunek ceny do jakości. Niewielkim kosztem możemy w domu cieszyć się kawą jak z kawiarni :). W pełni spełnił moje oczekiwania.

Po inne testy sprzętów zapraszam Was do działu TU. Zobacz też czy warto kupić garnki emaliowane.

2 Replies to “Ciśnieniowy ekspres Botti Dolce do kawy za 300 zł”

 1. Ak says: 8 lipca 2019 at 18:48

  Jeżeli ktoś dostaje za free ekspres ciśnieniowy do kawy to byłoby dziwne, żeby nie pisać o nim w samych superlatywach. Nie przekonują mnie takie recenzje. Niestety.

  1. Dusia says: 10 lipca 2019 at 21:56

   A skąd wiesz, że dostałam go za free? Jak widzisz wymieniłam też wadę ekspresu, nie piszę recenzji, które są pochlebne, a szczere.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.