image_pdfPDFimage_printWydrukuj

Charzykowy – niewielka miejscowość, która skradła serce nie jednemu! Jezioro Charzykowskie, Bory Tucholskie, festiwal piosenki żeglarskiej – to główne atrakcje, z których znana jest ta okolica. Przygotowałam dla Was atrakcje w Charzykowach moim okiem, co tutaj robić, jak spędzać czas, jak wypocząć?

 

Co robić w Charzykowach? Najlepsze atrakcje!

 
 
 
 
 
 • Wybierz się na spacer po okolicy
 
 
 
 
Włóż wygodne buty i pospaceruj alejkami nad jeziorem. Obejrzyj przystań żeglarską. Usiądź na jednej z ławeczek albo na trawie i popatrz na żaglówki walczące z wiatrem. Posłuchaj odgłosów natury i się zrelaksuj. Potem skieruj się ku głównej drodze przelotowej i popatrz na stare budownictwo kontrastujące z nowoczesnymi ośrodkami wypoczynkowymi. Jak będziesz miał szczęście trafisz na bocianie gniazdo. Jak będziesz na bieżąco z Dusiową Kuchnią to dowiesz się, gdzie pójść na pyszne lody (przejdź do wpisu). Takie małe miasteczka są naprawdę pełne uroku.
 
 
 
 
 • Idź na plażę – poleż, popluskaj się lub uprawiaj sport
 
 
W Charzykowach jest bardzo duża piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Przy plaży jest boisko do siatkówki i bramki do piłki nożnej. Aktywnie lub leniwie, ale wypoczywaj.
 
 
 
 
 • Popływaj kajakiem lub rowerem wodnym
 
 
 
W Charzykowach w kilku miejscach można wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Wypożycz jeden z nich, zabierz kogoś bliskiego ze sobą i popłyńcie na środek jeziora, a potem popatrz na panoramę. Przyjemne z pożytecznym, bo podziwiasz widoki i aktywnie spędzasz wolny czas. Potem możesz iść na te dobry lody (klik) albo na ciastka do Bagietki [klik].
 
 
 
 • Wypłyń w rejs
 
Jeżeli kajaki i rowery wodne to dla Ciebie za mało, a chcesz poczuć wiatr we włosach to zaszalej i wypożycz motorówkę. Wybraliśmy taką, na którą nie trzeba mieć patentu, ale dobrze mieć mężczyznę u boku, bo samej Dusiowej za sterami różnie szło, a na pewno slalolem. Taka atrakcja trochę kosztuje, ale może też będziesz mieć dobrą okazję? (ja miałam urodziny, więc spełniło się jedno z moich marzeń – tu lista moich marzeń 🙂 ).
 
 
Za odważnie i za drogo? Proszę bardzo, wybierz się w rejs po jeziorze statkiem pirackim w towarzystwie opowieści o Charzykowach (normalny bilet 20 zł).
 
 
 
 
 • Edukuj się człowieku!
 
Bardzo mnie, biologa, miło zaskoczyła botaniczna ścieżka edukacyjna w Charzykowach. Jeżeli chcecie się zapoznać z florą Borów Tucholskich to koniecznie musicie się tu wybrać. Posadzono tu kluczowe gatunki występujące w okolicy.
 
 
 
 • Obejrzyj zachód słońca
 
 
Czy jest coś piękniejszego niż zachody słońca nad wodą? Wątpię, no chyba, że wschody, ale nie dane mi jest je zobaczyć, bo lubię pospać :).
 
 

Dopisalibyście coś do tej listy?

Jeżeli szukacie noclegu w Charzykowach to proszę bardzo tu wpis z polecanym przeze mnie noclegiem [klik]. Zajrzyjcie też do vloga z Chojnic i Charzykowy, gdzie część atrakcji zobaczycie w ruchu. Z Charzykowy jest blisko do Chojnic, więc sprawdź mój wpis co zobaczyć w Chojnicach.

 

6 Replies to “Co zobaczyć w Charzykowach? Najlepsze atrakcje.”

 1. Anonimowy says: 25 czerwca 2018 at 07:03

  Droga Dusiu, miejscowosc Charzykowy w miekskowniku brzmi "Charzykowach". Popraw proszę, bo to strasznie razi, jak się czyta, zarówno w tym, jak i poprzednim ppscie. Pozdrawiam serdecznie!

  1. Dusia says: 25 czerwca 2018 at 11:29

   Dzięki podmieniłam skoro razi, ale nawet miejscowi nie odmieniają 😉

 2. Anonimowy says: 26 czerwca 2018 at 17:16

  Miejscowi odmieniają, niestety w większości tez błędnie – notorycznie mówią "w Charzykach" lub rzadziej "Charzykowych". To smutne, że nie dbamy o poprawność języka.

  1. Dusia says: 27 czerwca 2018 at 12:33

   I ja się z tym też w rodzinie spotkałam niestety. Swoją drogą to trudna jest ta odmiana.

 3. Kocia 89 says: 28 czerwca 2018 at 20:26

  Piękne zdjęcia 🙂 i ten zachód…. :))

 4. U L K A says: 11 lipca 2018 at 11:15

  Bardzo piękne zdjęcia. Idealna reklama miejscowości.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.