Zapraszam Was na nowy cykl na blogu. Mam nadzieję, że starczy mi zapału, aby kontynuować ten cykl w miarę regularnie. Znajdziecie w nim ciekawe wiadomości o trójmiejskiej gastronomii.

Gastro newsy z Trójmiasta #1

Pizzeria Ostro w 50 TOP Pizza najlepszych w Europie

OSTRO po raz kolejny znalazło się w rankingu 50 Top Pizza! Zajęli 34 miejsce. Zostali też okrzyknięci najlepszą pizzerią w Polsce! Na całej liście są jeszcze tylko dwie polskie pizzerie spoza Trójmiasta, ale to właśnie OSTRO zostało wyróżnione. Włoscy eksperci pochwalili te warianty: capriciosa, gruszka z gorgnozolą (tą uwielbiam u nich bardzo) oraz z ndują.

Cóż mogę dodać? Dla mnie to top pizza w Trójmieście od dawna ;).

Warto śledzić ich poczynania, bo zdradzili, że szykuje się u nich jakiś drugi projekt.

Do gry wrócił Spożywczy

Minęło pół roku od zamknięcia tej restauracji, ale miło mi poinformować, że restauracja się właśnie odradza, choć w nowej formule, to pod tym samym adresem. Teraz serwowany jest tu street food w wersji gourmet – będą smash burgery tak poszukiwane w Trójmieście, kanapki philly cheesesteaki, sloopy joe, pizza i dużo sera.  Możecie już wpadać tu na testy.

Zaraz wraca też Ciekawa Cafe

Ciekawa kawiarnia to miejsce tworzone razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Planowany powrót jest na koniec maja. Wnętrze przeszło małe odświeżenie.

Masna Micha dla diabetyków i osób na diecie keto

Masna Micha przygotowała specjalnego Keto Bowla dla osób na tej diecie. Już niebawem pojawi się także dedykowany bowl dla cukrzyków, który powstał we współpracy z dietetykiem (takich dań w Trójmieście brakuje). Brawa! W karcie z nowości pojawił się też teriyaki wrap i bowl.

Grill się już grzeje w Fischgarten

Fischagrten odpala już od piątku do niedzieli letniego grilla.

Warszawskie DESEO wreszcie będzie w Trójmieście

Wiele osób czekało na ten news! Jest podwójnie dobry, bo słynna już warszawska cukiernia klasy premium otworzy się zarówno w Sopocie (w Domu Zdrojowym), jak i w Gdańsku (Food Hall Montownia).

Jak Wam się podoba pomysł na taki cykl?

2 Replies to “Gastro newsy z Trójmiasta #1”

  1. Ewelina says: 10 maja 2023 at 17:31

    Super cykl, wszystko w jednym miejscu 😍🤌

  2. Sebix says: 30 maja 2023 at 19:54

    Polecam zajrzeć do con giardino na czyżewskiego. Też jest grill live w ogrodzie i fajna jakość dań (przynajmniej kiedyś było).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.